Úterý: 10,30 - 17,00 Středa: 10,30 - 17,00 Čtvrtek: 10,30 - 17,00 Pátek: 10,30 - 16,00
instagram-logo.png facebook-logo.png

Galerie Richter Vodičkova 34, Praha 1
Česky English

Vyhledat v katalogu

Drobečková navigace

Úvod > Nová struktura - nemazat > Novinky > Markéta Zlesáková

Markéta Zlesáková

se narodila v Praze, žila a pracovala v Lísce u České Kamenice, v současné době žije a pracuje v Červené Hoře.

V roce 2006 absolvovala Akademii výtvarných umění v Praze, její práce jsou zastoupeny v Národní galerii v Praze,

na Ministerstvu zahraničních věcí v Praze,v Alšově Jihočeské galerii v Hluboké nad Vltavou a v Klicperově divadle v

Hradci Králové.

Uspořádala řadu samostatných výstav, například v Divadle komedie v Praze (2014), v Galerii ve věži v Plané u Mariánských lázní, v Klicperově divadle v Hradci Králové, v Alšově Jihočeské galerii Českých Budějovicích.

V současné době můžete ještě do konce září spatřit některé její zajímavé obrazy na výstavě v GASKu v Jezuitské koleji v prostorách Café Fatal s názvem Za okny ..., kde Markéta Zlesáková prezentuje své nejnovější orazy, které ještě nebyly nikde vystavovány.

Markéta Zlesáková strávila nějaký čas na Novém Zélandu a v souostroví Tongánského království. Tamější divoká pralesní příroda v ní zanechala hluboké zážitky a odvezla si ze svého pobytu velmi intenzivní vzpomínky na drsnou a především nádhernou a divokou přírodu a tuto zelenou nádheru pak zapracovává velmi často do svých obrazů. Její inspirace přírodou se pak prolíná celou její tvorbou a ve svých obrazech často vytváří nádherné kompozice spojující obyčejný "všední život" s bohatou fantazií a zřejmou touhou mít znovu kus pralesní přírody u sebe poblíž. Nám divákům pak ve svých obrazech předestírá nádherný fantazijní svět, kdy jsme doslova vtahováni dovnitř do obrazu.